تحلیل و نقد کارتون میگ میگ توسط دکتر حسن عباسی


بسم الله الرحمان الرحیم. اللهم عجل لولیک الفرج بالنصر و العافیه بالخیر و لیستشهدین بین یدیه……(به علت طولانی بودن حذف شد) با سلام به محضر دوستان و دانشجویان بسیجی گرامی و همچنین صلوات به محضر ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله خامنه ای…(بعلاوه صلوات با مخلفات جمع و غیره…)
در جلسات قبل که به نقد سریالهای استراتژیک هالیوود که برای سلطه بر جهان ساخته شده بودند، عرض کردم که این لیبرالهای سکولار کثیف بیشرم عوضی…(طولانی…) از هیچ حربه ای برای عقب راندن اسلام و مسلمین دریغ نمیکنند. این بار در کمال وقاحت و بیشرمی و ضد دینی و ضد اخلاقی…(طولا..) در کارتون مبتذلی با عنوان «میگ میگ» ارزشهای اسلام را نشانه رفته اند.
موارد زیاد و متعددی در این سریال ضددین که خوب است جوانان ما اینها را بشناسند تا فریبشان نخورند، وجود داشت. از جمله موارد، اسم خروس، که road runner است میباشد که به معنی دونده جاده، دونده در جاده یا چیزی با این مضمون میباشد. خوب شما میدانید دین به معنی راه است، حتی تمامی کلماتی که برای معرفی دین به کار میروند، مانند مذهب، طریقت، شریعت، یا حتی امت(جمعی که پشت سر رهبری راهی را میپیمایند) به این معنی میباشند. خوب؛ نام شکارچی قصه چیست؟ coyote. کایوتی نام گرگی است که بومی آمریکای شمالیست. در واقع نبرد اینها نبرد دین علی الخصوص دین اسلام-به عنوان مطرح ترین دین- و آمریکا به عنوان لیبرالیزم است.
مورد دیگر شکل کاکتوس ها و صخره هاست که سازندگان کارتون در کمال بیشرمی آن ها را دقیقا مثل آلت تناسلی مرد ساخته اند. این درواقع این یک بیلاخ به مسلمین است. در این کارتون میبینیم که وقتی کایوتی خود را برای شکار رواد آماده میکند، به سبک آمریکایی های از قرن بیستم به اینور که عموما لیبرال میباشند، پارچه ای به یقه ی خود آویزان میکند که با این کار میخواهند هیچ شک و شبهه ای در نماد لیبرالیزم بودن کایوتی ایجاد نگردد.
اولین وسیله ای که کایوتی برای شکار رواد استفاده میکند، چیزی مانند سنج میباشد که ما شیعیان در عزاداری از آن استفاده میکنیم. در واقع این نوعی توهین به نمادهای مذهبی ما شیعیان میباشد. اینجای قصه، میخواهد بگوید که تمرکز ما- در واقع سازمان حاسوسی آمریکاCIA و غیره، روی مذهب تشیع است و دیگر مذاهب اسلام چون انحرافی هستند که منفعل هستند و نیازی به مبارزه با آنها نیست!
نکته ای که در این قسمت از میگ میگ نظز مرا به خود جلب کرد، استفاده از مواردی بود که کاملا ضد اسلام بودن کارتون را به روشنی مشخص میکرد. برای مثال در پایان داستان که روباه خروسه رو میکشه، در کمال تعجب بدون رعایت احکام و دستورات اسلامی، به جای سربریدن خروس توسط تیغ فلزی، با پا روی سر و گردن خروس اینقدر راه میرود که خروس بیهوش میشود. بعد در همان حالت بیهوشی آن را با بمب منفجر میکند. خوب؛ کدام احمقی است که نداند که بستن بمب به فرد زنده در واقع طعنه به مسلمانان است که عملیات استشهادی انجام میدهند؟
امیدوارم امت شهید پرور این جنایتکاران خبیث و نمایندگان و در واقع سربازان ناتوی فرهنگی که همان فتنه گران باشند را در ایران بشناسند و اجازه ی هیچ حرکتی به آنها ندهند.

پ.ن:
1- کارتون را از اینجا دانلود کنید
2- حتما جلسات نقد سریالهای عباسی را دیده اید؟ با یک سرچ در گوگل دانلودشان کنید.
3- در ادامه درباره اشتباهات عباسی در نقد سریالها جدی تر خواهم نوشت.

23 Responses to تحلیل و نقد کارتون میگ میگ توسط دکتر حسن عباسی

 1. مهدي كريمي says:

  bimazze bood dooste aziz
  vali ideye khoobie, kash yekam bishtar roosh kar mikardi

 2. اهو says:

  خیلی خوب بود….کلی خندیدم

 3. Payman says:

  aaaaaaaaaaaaali bud aaaaaaaaaaali bud aaaaaaaaaaaaali bud! ini ke mige bi maze bud ya cartono nadide ya in yarue ahmagho ke charand mibafe nadide,Albate be nazare man tahlile to az tahlilaie un bishtar SAR O TAH dasht HAHA
  OSTAD damet garm avalin bare az balatarin umadam inja vali bookmareket mikonam ke dobare bekhunam matlabaye dygato
  dobare eyval nesfe shabi koli khandidam
  sorry finglishe abzare farsi mojood nabud tanbali kardim
  faadaat

 4. عالی بود…. این مردک را باید حابی ادبش کرد.این لینک را تو فیس بو ک و دنباله هم بده

 5. برگی از تاریخ says:

  besyaar jaaleb bood.
  Hassan Abbasi, akhoondi hast ke ta diplom savaad daare, va film, haye hollywood, music pop, serial haye televisione amrika ro mibine, ba’d mesle bacheyi ke kaare bad karde baashe, bahoone miaare va tahlil haaye aan-chenaani mide.
  masalan az Britney Spears, Madonna, o inaa sohbat mikone.
  khob baraadare man, chera shoma yavaashaki mibini ?
  khob to ke dar khafaa kaf-dasti miri, bezaar baghie ham bebinan ?
  ya faghat jooje basijia bayad film haye hollywoodi bebinan ?

  besyaar tahlile jaalebi bood, dorood bar shoma

 6. محمد says:

  بی نظیر بود. کاملاً مشخص است که نویسنده این متن مطالعات دقیق داره و خیلی خوب تونسته که استدلالهای احمقانه و پارانوئیدیکال ایدئولوگهای آخوندیسم را به لجن بکشد. احسنت. ادامه بدهید لطفاً. خیلی عالی بود. درباره پیام فضله نژاد و تیم همراهش و همین حسن عباسی و سایر بیماران روانی نظیر اینها باز هم بنویسید.

 7. kiana says:

  در صورت امکان یک دعوت نامه بالاترین برای من بفرستید . از لطف تون ممنون. امیدوارم بتونم جلران کنم

  • tamashagah says:

   بالاترین امکان دعوتنامه دادن رو برداشته. با ایمیل با مدیران بالاترین در تماس باشی بهت عضویت میدن. البته گمانم پولی باشه.

 8. البته فراموش نکنیم که دکتر عباسی برای تبلیغ محصولات غربی دستمزد خوبی می گیرند

 9. حمید says:

  خیلی خیلی خیلی عالی بود! آفرین!
  بازم تکرار بشه درباره مسایل دیگه، این آدم باید بفهمه توهماتش چیزی جز ظنز نیست …

 10. ادریس says:

  سلام
  خوشم نیومد. فکر کنم شما هم از کسانی هستین که از نقد ایشون درباره لاست شاکی هستین. منم شاکیم ولی روش کار شما رو نمی پسندم. البته وبلاگ خودتونه هر جوری بخواین میتونین بنویسین، اما سما هم دارین از اون ور میفتین.

  • tamashagah says:

   شاکی که نمیتوان گفت، حالا اگر مثلا از تلوزیون پخش کرده بودند-مثل سخنرانیهای ازغدی-یا طوری بود فرصت جوابگویی توسط مخالفان داده نمیشد شاید ولی یک بنده خدایی اینطور سریالی رو فهمیده. اما جواب چنین صحبتهایی رو بهتره با روش مخصوص خودش داد که همون استهزاء است.

 11. amin says:

  خیلی خوب بود

 12. مهدی says:

  «از جمله موارد، اسم خروس، که road runner است میباشد که به معنی دونده جاده، دونده در جاده یا چیزی با این مضمون میباشد.»
  از شما تعجب مي كنم و بيش از آن از كساني كه از چنين مطلبي را تمجيد مي كنند، بدون آنكه ذره‌اي به حرف‌هاي شما فكر كنند، شما از «کوکو»ها يا Geococcyx يا به عبارتي ديگر roadrunner حرف مي زنيد و نام آن را هم خروس مي گذاريد و به اين نتيجه مي رسيد كه منظور از كوكو دونده مسلمانان هستند، با توجه به چه استدلالي شما به اين نتيجه رسيده ايد، اين پرنده بومي آمريكاي شمالي و مياني است و حال اگر بومي خاورميانه بود شايد منظور غربي ها را حمله به پيامبران عنوان مي كرديد.

  «کدام احمقی است که نداند که بستن بمب به فرد زنده در واقع طعنه به مسلمانان است که عملیات استشهادی انجام میدهند؟»
  عمليات استشهادي از چه تاريخي معروف شد به قدري كه هر احمقي مي داند كه بستن بمب به فرد زنده در واقع طعنه به مسلمانان است؟ از وقتي كه يوتيوب روي كار آمد؟ از ده سال قبل يا حداكثر 20 سال قبل و بعد از روي كار آمدن طالبان، بسيار خب حال اين كارتون كي انتشار داده شد؟ سال هاي 1948 تا 1966 يعني بيش از 44 تا 62 سال پيش.
  و در جايي ديگر آنقدر تفكرات شما بالا مي گيرد كه اين را عنوان مي كنيد :
  «در كمال تعجب بدون رعایت احکام و دستورات اسلامی، به جای سربریدن خروس توسط تیغ فلزی، با پا روی سر و گردن خروس اینقدر راه میرود که خروس بیهوش میشود.»
  شما انتظار داريد در يك كارتون ِ غربي خروس را با چاقو سر ببرند؟ شما در كدام كارتون تا به حال ديده ايد كه يك حيوان را سر ببرند كه در اينجا از «در كمال تعجب» استفاده مي كنيد، آيا كارتون هايي را شما ديده ايد كه ديگران نديده اند؟

  «مورد دیگر شکل کاکتوس ها و صخره هاست که سازندگان کارتون در کمال بیشرمی آن ها را دقیقا مثل آلت تناسلی مرد ساخته اند.»
  كجاي صخره ها دقيقا شبيه به آلت ِ تناسلي است؟ در ضمن كاكتوس ها در سال هاي بسيار دور هم در هاليوود به همين صورت تصوير شده اند و اين زاييده فيلم هاي وسترن است كه با شما آن را به خودتان نسبت مي دهيد، حتي اگر آنها دقيقا مثل آلت تناسلي باشند دليلي ندارد كه آن را به مسلمانان نسبت دهيد. در مورد صخره ها هم كه تكليف روشن است، راستي چرا شكل صخره ها يا كاكتوس ها را توهين به ليبراليسم نمي دانيد؟
  باور كنيد وقتي كه نظير چنين مطالبي را هر بار در اينترنت مي بينم بسيار ناراحت مي شوم چرا كه اگر هم منظور دولت آمريكا همان عمليات استشهادي هم باشد و اگر هم اعراب باشند چه دليل دارد كه شما از عمليات استشهادي دفاع كنيد؟ عملي كه در اسلام به هيچ وجه جايز شمرده نشده، حقارت هايي كه سعي در خوب جلوه دادن اش مي كنيد اين دقيقا مرا يا ماست مالي كردن تاريخ به وسيله همين جمهوري اسلامي مي اندازد.
  وقتي كه كتاب هاي تاريخ را مي خوانديم و وقتي كه به حمله اعراب به ايران مي رسيديم از حمله اعراب به ايران به عنوان يك افتخار نام برده مي شد و حال چه تجاوزها و چه كتاب سوزي و تاريخ سوزي هايي در اين دوران اعراب بر ايران وارد كردند.

 13. قشنگ بود.

  بی شک این دیوانه ها از همه چیز همین برداشت را می کنند.

  هنوز چند ماهی از جریان لوگوی روزنامه تهران امروز نگذشته.

  وقتی کسی با دیدن نوشته یاد زن رقاص می افته خوب با دیدن کارتون معلومه چه چیزایی به سرش ممکنه بزنه.
  منم یکیشون رو دیدم درباره تام و جری حرف می زد و می گفت این نماد صهیونیزم و این جور چیزاست.

  حالا فعلا بلندگو دست ایناست.
  هر چی هم نوشتی درست مثل واقعیته.
  دیگه نیازی به طنز نویسی نیست چون خود این احمق ها هر روز دری وری هایی تحویل آدم می دن که آدم رو به خنده می اندازه.

  موفق باشی

 14. بسيبسيب says:

  اي کاش اينقدر منصف بوديد که حقيقت رو از باطل (اون هم در اين مورد به اين روشني) تشخيص بديد.
  اوج ذلت و خواري شما همين است که رو به تمسخر بياريد .

 15. یکی از بندگان خدا says:

  سلام.
  کاش به جای (به قول خودتان) استهزاء، کمی با گوش جان و بدون تعصب به افکار افرادی همچون استاد عباسی گوش می دادید.
  خداوند همه ما را هدایت کند انشاءالله

  • پلخمون says:

   من همیشه به سخنان اسطاد دکطر عباسی گوش جان می سپرم برادر!

  • melanie says:

   هموطن عزیز
   این قماش اگر یکی از این کلمات(بندگان خدا- گوش جان- خداوند-هدایت-انشاءالله) رو ببینند یا بشنوند دیگه بقیه حرف رو متوجه نمیشن چه برسه به اینکه شما همه رو در 2 خط جمع کردی انتظار جواب منطقی داری؟

 16. سلیخون says:

  وای خدا خیلی وقت بود انقدر نخندیده بودم، دمت گرم.

 17. melanie says:

  جالبه همه ی این تفسیرات به اصطلاح طنزمیگ میگ خیلی هم بیراه بنظر نمیاد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: