دید استراتژیک دکتر حسن عباسی به برخی نرم افزار ها


در گفتگویی که چند روز قبل با دکتر حسن عباسی رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز داشتیم، ایشان به نکات ظریفی اشاره کردند. از جمله دید استراتژیک ایشان نسبت به برخی نرم افزارها تشریح شد.
دکتر: قبل از هرچیز، توجه کنید که نرم افزار به زبان انگلیسی میشودsoftware . یعنی ترجمه ی آن اتفاقا اشتباه نیست. مانند اشتباه در ترجمه ی human right که قبلا درباره اش توضیح داده ام. در واقع اینها از اینکه بگویند ما حملات نرم میکنیم هیچ ابایی ندارند.
یکی از این نرم افزار ها، نرم افزاری رئالیست، با عنوان مخوف ریل پلیر(real player) است. این نرم افزار که ساخته شده توسط سازمان رئالیست ریل نتوورک(real network) میباشد، برای بسط و توسعه ایده های شیطانی رئالیستها راه اندازی شده است. مقر این سازمان در ایالت متحده است و توسط انگلوساکسونها اداره میشود.
این نرم افزار که استفاده زیادی میان جوانان ایرانی دارد، طوری کدنویسی شده که حتی اگر شما مثلا نوحه های حاج محمود کریمی هم پخش کنید، تصاویری که با چشمان غیر مسلح دیده نمیشوند بر صفحه ظاهر میشود با این مضامین: «لیبرالیسم خوب است ؛ مسلمانها هیچی نمیفهمند؛ بشتابید به سوی سکولاریسم ؛ رئالیسم پایه سکولاریسم است و…»
مورد دیگری که توسط دکتر عباسی مورد تحلیل قرار گرفت، شرکت مایکرو سافت بود. دکتر چنین نظری درباره این شرکت دارد: شما میدانید مایکروسافت بزرگترین شرکت ارائه دهنده ی نرم افزار است. سیستم عاملی که به تازگی از سوی این شرکت منتشر شده، نامش»7″ است. خوب این عدد هفت در ادبیات دینی نماد بسیار چیزهاست. مثلا در اسطوره های یونان باستان هفت خدای وجود دارد. سوره ی حمد که اولین سوره ی قرآن کریم است هفت آیه دارد. از نظر دینِ اسمان هفت طبقه دارد. بهشت و جهنم هرکدام دارای هفت طبقه هستند. طواف خانه ی خدا هفت دور است و بسیار موارد دیگر. نام این شرکت معنایش میشود ،نعوذ بالله، کوچک و نرم. خوب این میرساند که آنگلوساکسونها حملات پیچیده ای بر علیه عفت و حیایی که در جوامع اسلامی وجود دارد انجام میدهند.
مورد دیگر شرکت Apple است که طبق روایات دینی خوردن سیب باعث شد انسان از فرمان خدا سرپیچی کند و به زمین رانده شود. در واقع این شرکت میگوید که من میوه ممنوعه هستم و برای سرپیچی از خدا من را بخورید، یعنی درواقع از من استفاده کنید!
البته که انسانهای آگاه فریب دغل بازی این بیشرمان را نمیخورند. همه ی این به اصطلاح کورپوریشن ها در واقع زیر نظر یک سازمان فعالیت میکنند که همان سازمان جاسوسی آمریکا و صهیونیزم جهانی و فراماسونری و غیره باشد.
ما: دکتر مهندس، اگر قرار باشد ما هم قانون کپی رایت را بپذیریم، فکر میکنید پول دادن بابت تهاجم نرم دشمن مسخره نیست؟
دکتر(مهندس): قطعا همینطور است؛ ما الآن ناآگاهانه نرم افزار هایی که دشمن ارائه میدهد را کرک میکنیم، در واقع قفل آن را میشکنیم، به خیال خود زرنگی میکنیم، ولی این سربازان ناتوی فرهنگی که این کارها را میکنند و باعث استفاده نرم افزار های دشمن میشوند، غافل اند. نمی دانند. به فرموده ی رهبر انقلاب، بعضی ها از روی آگاهی حرف های استکبار را بازگو میکنند- و در اینجا عمل می کنند- ولی نوع دوم از روی جهالت و نادانی است.
باید ما به سوی تولید نرم افزار های ملی پیش برویم و خود را از صهیونیزم بی نیاز کنیم. اول از همه هم معادل بهتری برای ان پیدا کنیم. همان برنامه احتمالا بهتر باشد. نه آن هم خوب نیست، رهبر انقلاب گفته دشمنان برنامه دارند. بگذارید ببینم هـــــــــم…ها! نه اینم نه!….بعدا یه فکری براش میکنیم.

16 Responses to دید استراتژیک دکتر حسن عباسی به برخی نرم افزار ها

 1. تس آپه says:

  باحال بود. بدجوری گیر دادی به این فلک زده ها.

 2. Nick28 says:

  مرسی‌، جالب بود.

 3. فرشاد says:

  دمت گرم .ادامه بده.

 4. sudn says:

  باید این ها را تکثیر و در نمازجمعه ها توزیع کنند در بین ملت غیور حاضر در صحنه

 5. مهدی says:

  درود بر شما!
  جناب به نظر من سوء تفاهمي ايجاد شده يا حداقل اين دكتر عباسي كه از ايشان حرف مي زنيد بيش از حد آمريكايي‌ها را جدي گرفته اند، ببينيد اين تفسيري كه آقاي عباسي از Software دارند آيا منظورشان Softwar است؟ software به معني كالاي نرم يا جنس نرم از يا كه در فارسي به نرم افزار ترجمه شده است، خب اين واژه اولين بار توسط John Tukey در سال 1958 عنوان شده كه ايشان يكي از افراد سرشناس در دنياي كامپيوتر هستند با كلي از جوايز براي كارهاي بزرگي كه براي علم انجام داده اند و اين كه در دنياي كامپيوتر واژه‌ها چگونه عموميت پيدا مي كنند به اين صورت است كه يك واژه ابتدا از طرف بزرگي عنوان مي شود اگر چندين نويسنده ي نخبه در كامپيوتر طي سال‌ها از آن استفاده كنند آن واژه جا مي افتد و اين كه آن را جنگ نرم معني كنيم واقعا حرف نادرستي است كه هيچ كسي كه اهل قلم باشد اين گفته را صادق نمي داند.

  شما در اينجا از نرم افزار Real player به عنوان يك نرم افزار «رئالیست» حرف مي زنيد، برادر من، رئاليست يعني واقع‌گرايي و من گمان مي كنم منظور شما ليبراليست است كه آن هم براي يك نرم افزار جايز نيست چرا كه نرم افزار جان ندارد.
  آقاي عباسي در ادامه عنوان مي كنند كه شما اين عكس ها را با چشم غير مسلح نمي توانيد ببينيد، مي شود بگوييد كه آقاي عباسي آيا حتي يك مدرك هم براي اين گفته شان دارند يا همه حرف‌هايشان از روي هوا است؟
  بله مقر اين شركت در آمريكا است، مقر بسياري از برنامه نويسان آمريكا است، چرا كه درآمد ِ پايه اي معادل 100 هزار دلار براي يك برنامه نويس معمولي دارد. خوشحال مي شويم اگر در ايران هم اينگونه به ما رسيدگي كنند مطمئن باشيد به هيچ جايي نمي رويم و همين جا برنامه هايمان را مي نويسيم.
  و اظهارات ديگر شما در مورد ويندوز 7، اينكه ويندوز هفت ويندوز هفت نامگذاري شده به اين دليل بوده اين سيستم عامل هفتمين نسخه از سيستم عامل هاي مايكرو سافت است شامل اورژينال :
  Windows 1.0 · Windows 2.0 · Windows 2.1x · Windows 3.0 · Windows 3.1x

  Windows 95 · Windows 98 (development) · Windows Me

  خانواده ان تي :
  Windows NT 3.1 · Windows NT 3.5 · Windows NT 3.51 · Windows NT 4.0 · Windows 2000
  Windows XP (editions · development) · Windows Vista (editions · development) · Windows 7 (editions · development)

  پس مي بينيم كه نامگذاري ويندوز هفت بر اين اساس صورت گرفته.

  و حالا شركت اپل :
  شركت اپل توسط استیو وازنیاک ۲۱ ساله مهندس کامپیوتر و استیو جابز ۱۶ ساخته شد، به نظر شما در ابتدا اين شركت كه كارهاي كوچكي انجام مي داد يك دفعه براي مقابله با مسلمانان ساخته شد؟
  و اما دليل نامگذاري شركت : میوه مورد علاقه استیو جابز ، سیب بود بنابراين اسم شركتش را نيز اپل (سيب) گذاشت. به همين سادگي!

  برادر من اگر مي بينيد كه اين چيزها را به نيروهايي مثلا بسيج مي گويند در واقع به اين دليل است كه مي خواهند تنفري از آمريكا در دل جوانان ايجاد كنند و در عوض آنان را در مقابل آمريكا قرار دهند ولي چرا؟ به اين دليل كه ايران و آمريكا جنگ به سر مي برند و ايران مي خواهد خودش را از آمريكا بي نياز كند به همين دليل به شما اين آموزش ها را مي دهند كه خودتان دست به كار شويد و نرم افزار بسازيد در واقع نيت خير دارند ولي با چه هدفي؟ دروغ؟
  يكي از بزرگان اشاره مي كند كه هيچ گاه به مردم خود دروغ نگوييد چرا كه باعث بدبيني افراد جامعه به شما مي شود. من پدري مذهبي داشته ام و سال‌ها در چنين جمع‌هايي بوده ام ولي امروز به همين دلايل خودم را از بسيج بيرون كشيده ام چرا كه اساس آموزش‌هايي كه مي دهند بر حمله ناجوانمردانه و ايجاد تنفر بين انسان‌ها ساخته شده، براي مثال اگر با همين اجنبي‌ها تعامل داشته باشيم و از طريق علمي از آن‌ها جلو بزنيم خوب است يا اين كه خودمان را دور كنيم و علم‌شان را خرافي بدانيم و هيچ چيز گيرمان نيفتد به جز احساس تنفر به آن‌ها؟
  باور كنيد من خواستار كم شدن افراط گرايي در اين جامعه هستم تا پشرفت كنيم و با هم كشور را بسازيم. همراه شو عزيز!

  • tamashagah says:

   ممنون به خاطر توضیحات ولی این مطلب طنز بود
   اما چند نکته:
   در پست قبل وبلاگ هم نظر شما را دیدم که سعی در علمی رد کردن موضوعات مطرح شده – در قالب طنز – داشتید.
   اما اشتباهات شما:
   (پست قبل)
   1- منظور من از roadrunner ترجمه ی کلمه ان بود. ربط آن به دینداران را هم گفتم. میتوان اینطور استدلال کرد که اگر قرار است جانوری باشد که بسیار سریع بدود، چرا مثلا از شترمرغ استفاده نکرده اند که خیلی از این نوع پرنده سریعتر میدود؟! در صحرای آمریکا هم زندگی میکند! حتما نشانه ای برای ما گذاشته اند! – فهمیدن سمبل ها و نشانه ها به سبک عباسی
   2-عملیات استشهادی چه ربطی به یوتیوب دارد؟ گیریم اینطور باشد، این کارتون ساخته شده در 2010 است نه 1948! شاید اولین سری آن در 1948 ساخته شده باشد ولی ما با این قسمت آن کار داریم.
   3-در هیچ کارتونی هم ندیده ام که با بستن بمب خروس-یا حالا کوکو- را کباب کنند!
   4-کایوتی بومی آمریکای شمالیست(ویکی پدیا)
   (این پست)
   1-منظور من دقیقا رئالیست بود
   2-مدرک برای مشاهده شدن تصاویر… :میگی نیست؟ ثابت کن!-استدلال از نوع عباسی
   3-…
   اما هدف من صرفا طعنه زدن به چنین استدلال های بی پایه و تئوری های توطئه و… است.
   اکثر سریالهای امریکایی برای سرگرمی ساخته شده اند، اینکه این جناب از میان آنها نشانه های جنگ سرد مییابد، شاهکاریست در حد همین مطالب طنزی که من مینویسم.

   • مهدی says:

    خدا مي داند آنقدر مطالب احمقانه تازگي در اينترنت منتشر مي شود كه آدم باورش نمي شود كه بعضي از افراد چطور فكر مي كنند.
    موفق باشيد!

   • مهدی says:

    شرمنده دوباره كامنت دادم به نظر مي رسد كامنت قبلي قدري متناقض بود! براي مثال يك سري به همين آهستان و همين جريان انتخابات عراق بزنيد و… كاملا مشخص مي شود كه چه قشري در اينترنت حضور دارند.

   • مهدی says:

    حق با شماست ولي من تنها براي كسي آن مطالب را نوشتم كه به ديدي سطحي نياز دارد و اگر از اول مي دانستم با يك خدا رو به رو مي شوم مطمئن باشيد بيشتر زحمت مي كشيدم! ولي در كل سبك‌تان زيباست.
    ولي در مورد اينكه اين كارتون مربوط به سال 2010 است شك دارم چون من اين فيلم را اولين روزهاي 2010 از كساني ديده ام كه فيلم هايشان را با يكي دو سال تاخير مي گيرند! و تاريخ انتشار اين فيلم‌ها رو من در اين صفحه ويكي
    http://en.wikipedia.org/wiki/The_Road_Runner_Show بين او سال‌ها بدست آورده بودم كه چيزي از اين قسمت نمي دانستم.
    شماره 3 هم به نظرم بي مربوط است، چرا كه در كارتون‌ها هميشه يكي بايد كباب شود شما يكم به تام و جري نگاه كنيد، هفت تير كشي مجاز است چون غربي است ولي چون سر بريدن اسلامي است حرام است.
    شما مي گوييد منظور شما دقيقا رئاليست بوده و اين اصلا قابل تحمل نيست، شما چرا اصلا بايد نما اين ايست هاي لعنتي را مدام نوشتارهايتان بياورد؟ مردم منحرف مي شوند همين كه ندانند كه اين‌ها چه هستند كافي است.

    حالا قسمت آخر حرف شما، واقعا اين‌ها چقدر وقت دارند! چند وقت پيش همين جناب ِ بلخاري يك روز كارتون ِ تام و جري را نقد مي كرد و چه فشار‌هاي عصبي را تحمل كردم آن روز!

 6. مورد دیگر این شرکت یاهو است که احتمال زیادی دارد که با دراویش سر و سری داشته باشد. و یا به منظور کم اهمیت کردن معنا و مفهوم یاهو که همان پروردگار است به کار رفته است.

  حتی به من گفته اند برخی از این نرم افزارها چیزی دارند به نام
  Cookie
  که یعنی کلوچه و این استکبار جهانی دارد مردم مستضعف دنیا را با کلوچه خر می کند همان طوری که در مساله هسته ای داشت ما را با آب نبات خر می کرد.

  تازگی ها هم که شمشیر را از رو بسته اند و نرم افزاری دارند به نام فایرفاکس. که هم در آن روباه دارد که نشانه استعمار پیر است و هم آتش.
  فکر می کنید چه؟ من یقین دارم این نشان از برنامه ریزی مکارانه استعمار پیر برای شروع آتش علیه اسلام است.

 7. علی says:

  eee ! آقا جان حرفی میزنی ها !
  یاهو کنارش علامت ! داره یاهو رو ما میگیم اونا میگن یهو . وقتی ذوق میزنی به هوا می پری میگی یهووووووووو ! حتماً شنیدی دیگه ؟ پس ربطی نداره به یاهوی دراویش !!!

  Cookie درسته که معنیش میشه شیرینی ولی چه ربطی داره آخه ؟! شما وقتی شیرینی یا کلوچه میخوری خواه نا خواه ذراتی از اون روی زمین میریزه خب وقتی شما یک وب سایت رو میبینی اثری از اون وب سایت به شکل یک ثبت ساده در کامپیوتر شما ذخیره میشه که دفعه بعد اگه خواستی دوباره اون سایت رو ببینی کمتر معطل بشی یا میخوای در یک انجمن یا سایتی که از شما نام کاربری و رمز عبور میپرسه وارد بشی خب اگه Cookie نباشه شما مجبوری هر دفعه نام کاربری و رمز عبور رو وارد کنی Cookie اینو واسه شما انجام میده اونا رو توی خودش نگه می داره که شما راحت باشی

  Firefox هم زمانی که نرم افزار Internet Explorer 6 ارائه شد بخاطر مشکلاتی که IE در سرعت و امنیت داشت و کدهایش قابل ارائه نبود ( الان هم هنوز نسخه های جدیدش کاملاً قابل ارائه نیست این دیگه سیاست مایکروسافت در قبال رقباست و ربطی به مسائل دیگه نداره ) ارائه شد که کدباز است . اسم اولش هم فایرفاکس نبود FireBird بود. روباه بخاطر زرنگی و تیزی و سرعت و چالاکی ای که داره الهام بخش سازندگان این نرم افزار بوده چرا که این برنامه واقعاً در عمل هم نشون داد از نظر امنیت و سرعت از رقبایش بهتر عمل می کنه.

  در کل متن باحالی بود مرسی 🙂

 8. ناشناس says:

  Davaaaaaaaaaaaar kojaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Sojeeeeeeeeeeeeeeeh

 9. hejri says:

  Davaaaaaaaaaaaaaaaaar Baba kojaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii soojeh oomad oon akso vardar dobareh amadeh kon

 10. najorestan says:

  سلام به دكتر عباسي عزيز
  اميدوارم هرچه زودتر سلامتي خودتونه بدست بياريد.
  با آرزوي شفاي شما و تمام بيماران فكري ايران زمين .

 11. rajberaj says:

  وای خیلی جالب بود. مرسی

  ما هم بروزیم!

 12. محمد says:

  خوب خدا رو شكر معلوم دشمنان اين ملت و » اجنبي ها » حسابي اونجاشون از روشنگري ها دكتر عباسي سوخته هااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا…..
  آخ جون دلم خنك شد ، مردم از خنده

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: